Час на інтернет-дієту

Час на інтернет-дієту

Якщо скоротити час перебування в соцмережах усього на 20 хв. на день, то вже за два тижні можна суттєво поправити своє фізичне та психологічне самопочуття.

Принаймні, такого ефекту вдалося досягти 140 добровольцям, які взяли участь в експерименті, поставленому командою психологів із Рурського університету (Німеччина).

Усього учасників дослідження було 286. Усі вони до початку експерименту проводили в соцмережах у середньому по годині на день. Але тільки 140 із них пощастило обмежити свій час перебування в мережі.

Інші 146 добровольців виступили в якості контрольних досліджуваних: вони не зрадили своїм звичкам і сиділи у Facebook рівно стільки, скільки проводили в ньому до часу експерименту.

Ясна річ, по завершенні дослідження всі показники активності та здоров’я контрольної групи залишилися незмінними. Однак ті, хто два тижні «мучився» на інтернет-дієті (скоротили час у Facebook до 40 хв. на день), показали істотний прогрес: вони стали фізично активніші, менше курили та демонстрували менше симптомів депресії. Їхня задоволеність життям зросла.

Цікаво, що ефект від цифрового детоксу зберігся і через три місяці після закінчення експерименту.

Проте повністю відмовлятися від Facebook не потрібно, вважають дослідники. Простого скорочення часу, проведеного в соцмережах кожен день, може бути достатньо для підвищення добробуту та підтримки здорового способу життя.  

«УЮТ №12-19.03.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *