Час подумати про розсаду

Час подумати про розсаду

Дні летять швидко, не встигнеш озирнутися – і вже потрібно займатися розсадою. Про що ж перш за все необхідно подбати?

Звичайно ж, про ємності, які можуть стати на тривалий час ситною і зручною колискою для насіння. Це можуть бути невеликі дерев’яні ящики чи різні пластмасові ванночки висотою 80-100 мм. Гарні для цієї мети глиняні горщики, невисокі овочеві ящики, коробки. Якщо будете використовувати металевий чи пластмасовий посуд, у дні зробіть невеликі отвори, інакше від застою води рослини можуть загинути.

Якщо не зуміли заготовити землю для цієї мети восени, постарайтеся набрати її на дачній ділянці, а ще краще – у лісі. Додайте до неї перегною, 200-300 г деревної золи, піску. При відсутності золи на відро такої суміші бажано внести 70 г суперфосфату. Суміш повинна вийти пухнастою, вологонепроникною.

Землесуміш необхідно знезаразити. Зробити це можливо, заливши її гарячою водою з додаванням марганцівки (розчин повинен бути рожевим).

В охолоджену вологу землю можна буде висівати насіння. Але його теж потрібно підготувати. Насіння помідорів протруюють розчином марганцівки протягом 10 хв. (1 г на 10 мл води), після чого промивають чистою водою. Після промивання його слід залишити вологим при температурі 20-25 ºС до повного набухання, а потім дві-три доби тримати при температурі 1-3 ºС нижче нуля.

Насіння огірків перед посівом готують аналогічним способом. Але для посилення утворення жіночих квіток і зав’язей його потрібно протягом 3 год. прогрівати при 60 ºС. Огірки погано переносять пересадку, і тому розсаду найкраще вирощувати у стаканчиках або горщиках, висіваючи по дві-три насінини у кожен.

Капуста часто уражається бактеріозом, сухою гниллю, чорною плямистістю і несправжньою борошнистою росою.

Збудники цих хвороб переносяться з насінням, і для боротьби з ними ефективна термічна дезінфекція – прогрівання насіння. Для цього його на 20 хв. занурюють у воду, нагріту до 50 ºС. Щоб температуру підтримувати на цьому рівні, у посуд час від часу підливають гарячу воду. Після цього насіння охолоджують, опустивши на 2-3 хв. у холодну воду.

Насіння селери для підвищення схожості перед висівом промивають теплою водою і після посіву до проростання землею не засипають.

«Погляд часу» №6-06.02.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *