Час приймати вітамін С!

Простудна пора… Час приймати вітамін С! Нутриціолог Катерина Йенсен із Данії стверджує, що постійний прийом високої дози аскорбінової кислоти (1-8 г на день) запобігає ризику захворювання на ГРВІ, а якщо хвороба з’явилася, то значно знижує її тривалість.

Час приймати вітамін С!

«Як це працює. Вітамін С підтримує імунітет, стимулюючи виробництво та діяльність лейкоцитів. А також підвищує рівень інтерферону людини (білок, що бореться із вірусами).

Застосування. На упаковках аскорбінки вказані усереднені норми абсолютно здорових людей. Але цього недостатньо для боротьби з хворобою. Наведені нижче норми прийому вітаміну С на день не дають негативних наслідків (на основі численних досліджень). Їх можна приймати, не побоюючись.

  • Діти 1-3 років – 400 мг;
  • 4-8 років – 650 мг;
  • 9-13 років – 1200 мг;
  • 14-18 років – 1800 мг;
  • від 19 років – 2000 мг.

Якщо немає побічних ефектів, можна поступово збільшувати дозу до 10 г для дорослого.

Для дитини – у п’ять разів від її норми (з таблиці). Краще розділяти на три-чотири прийоми на день та приймати з їжею або після неї.

Я стандартно п’ю по 2-3 г вітаміну С щодня. У період застуди, що починається, збільшую до 4-6 г на день. Напевно, мій організм звик. Я жодного разу не відчула якихось побічних ефектів. Одні плюси: застуджуюся не більше кількох разів на рік. Уже не знаю, річ у вітаміні С чи в способі життя зі здоровим харчуванням.

На замітку. Аскорбінова кислота розріджує кров. Якщо попереду у вас операція, я рекомендую не більше 500 мг на день для дорослого».

  «Погляд часу» №46-17.11.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *