Чай із шавлії від застуди та проблем із травленням

Лікарські властивості шавлії помітили ще жителі Стародавньої Греції, про неї писали давньоримські вчені Гален та Пліній Старший. Водний настій листя шавлії відомий, як «грецький чай». В народній медицині використовують чай із шавлії від застуди та проблем із травленням.

Чай із шавлії від застуди та проблем із травленням

У якості лікарської сировини використовують листя цієї рослини. Воно чинить антисептичну дію, знімає запалення. Настої з листя сприяють підвищенню секреторної функції організму, оскільки у ньому містяться гіркоти та ефірні олії. Також шавлія впливає на підвищення секреторної активності ШКТ, має легку спазмолітичну дію. Ще одна властивість – інгібування потовиділення.

Шавлія відома як засіб від застуди: знімає головний біль, усуває нежить. Часто шавлію у поєднанні з молоком застосовують від кашлю, що супроводжує бронхіт, пневмонію та ін.

Простий, але корисний для всього організму засіб, приготовлений на основі шавлії, – чай.

Інгредієнти: листя шавлії – 30 г, гаряча вода – 500 мл.

Заливаємо рослинну сировину водою. Настоюємо 10 хв. Розділивши на невеликі порції, вживаємо чай із шавлії за 0,5 год. до прийому їжі.

Усуває запалення і позбавляє неприємних відчуттів у горлі. Знімає нервове збудження. Усуває здуття живота і спазми. Поліпшує травлення. Відновлює сили і поліпшує пам’ять, стимулює розумову діяльність. Нормалізує роботу жіночої статевої системи та яєчників.

Юлія Драч

«Уют» №29-14.07.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *