Черешню обрізуйте влітку

Черешню обрізуйте

Багато хто із садівників запитує, коли підрізати крону у черешні – навесні чи влітку. Якщо виходити з практичних міркувань, то зручніше зрізати верхівку влітку, під час збирання урожаю. Адже якщо обрізати верхню частину дерева навесні, то можна втратити значну частину урожаю. Краще почекати. Та й дерево легше витримає цю операцію, адже навесні рослини ще слабкі, щоб відновитися після радикального обрізування.

Літнє обрізування має багато переваг. По-перше, гілки зрізаються разом із плодами, які легко обривати на землі, а не на дереві. По-друге, вирізати можна всі непотрібні гілки незалежно від їхнього розміру – навіть великі скелетні, якщо цього потребує форма крони. Крім того, видалення гілок разом з урожаєм теплої пори року, коли йдуть активні ростові процеси, дозволяє дереву швидко й безболісно загоїти зрізи. Безумовно, після обрізування треба обробити всі зрізи садовим варом або замазкою.

Різати верхівку потрібно до зручного розгалуження шляхом перекладання гілки на бічне відгалуження. Бажано обрізати галузку не на кільце, а залишивши шпичак завдовжки 15-20 см, який повністю видаляється наступної весни. Крона у такого дерева у майбутньому вийде більш компактною і зручною для догляду: обприскування, обрізування та збирання вурожаю. Обрізана у період плодоношення черешня до осені повністю відновлюється і йде на зимівлю цілком зміцнілою.

О. Воронюк

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *