Через кілька місяців в Україні перерахують пенсії

 в Україні перерахують пенсії
Через кілька місяців в Україні перерахують пенсії

Причому надбавка може скласти близько 16 %. Щоправда, підвищення торкнеться не всіх, а деякі 60-річні зовсім залишаться без пенсії.

Перерахунок у березні буде проводитися за формулою, яку затвердили у 2017-му році. Середню зарплату за три минулі роки примножать на співвідношення власної зарплати до середньої, на стаж у роках і на 1 %.

Але справа у тому, що до нововведення у формулі фігурував інший відсоток – 1,35 %. І щоб згладити зниження пенсій, у 2018-му році їх призначали з урахуванням середньої зарплати за два, а не за три роки. Щороку заробітні плати зростають на 15-20 %, тому чим більший період, тим нижча цифра.

Але у 2019-му році, коли відбудеться перерахунок пенсій, будуть враховувати ту зарплатну базу, яка вже є у формулі. У результаті ті українці, які виходили на пенсію у 2018-му році і ті, хто отримав виплату раніше, будуть у нерівному становищі.

«Індексація буде проходити за формулою, прийнятою у жовтні 2017 року. Там деякі пенсії перевищували цю формулу. Тому у кого пенсія більша, ніж за формулою, навіть з індексацією, залишиться та величина пенсії, яку вони отримують сьогодні», – пояснює експерт у сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова. У березні її, згідно з підрахунками журналістів, підвищать приблизно на 16-17 %. Для прикладу підрахуємо, як збільшать виплати українців, які до виходу на заслужений відпочинок заробляли середню зарплату й у два рази вище середньої.

Отже, після перерахунку у 2017-му році, українець із середньою заробітною платою і 40 роками стажу отримує приблизно 1505 грн. У березні 2019-го, з урахуванням оновленого показника заробітної плати, цю пенсію можуть збільшити до 1761 грн (на 256 грн). Із такими ж умовами, але з зарплатою у два рази вищою середньої, українець на даний момент отримує пенсію у розмірі 3011 грн. У березні 2019-го таку виплату можуть підвищити до 3523 грн (на 512 грн).

Кому не призначена пенсія: досягли у 2019-му 60-річчя і не заробили 15 років стажу.

Хто вийде на пенсію у 63 роки: досягли у 2019-му 60-річчя і мають від 16 до 26 років стажу.

Згідно з новими вимоги, у цьому році на заслужений відпочинок можуть вийти тільки ті українці, які мають 26 років стажу і більше. Немає стажу – немає пенсії.

Таке правило, як пояснюють у Міністерстві соціальної політики, має стимулювати українців виходити з «тіні», отримувати «білу» зарплату і платити податки. Головний принцип – пенсію потрібно заробити.

Щоправда, навіть якщо немає необхідного стажу, у старості держава зобов’язана забезпечувати всіх громадян хоча б мінімумом. Соціальна виплата для українців старше 60 років обчислюється за формулою: прожитковий мінімум мінус фактичні доходи.

Зазначимо, що закон передбачає три причини для тимчасової відміни пенсії чи відмови у ній: якщо не виконали вимоги щодо стажу, якщо надали неправдиву інформацію, якщо не проживаєте за місцем реєстрації (живете на непідконтрольній території чи тривалий час перебували за кордоном).

Українці на даний момент на заслуженому відпочинку отримують не менше +1497 грн. Цієї суми не вистачить навіть на споживчий кошик у перерахунку на актуальні ціни.

Якщо розрахунковий розмір пенсії менший зазначеного (наприклад, українець офіційно заробляв мінімалку), пенсію підвищать до 1497 грн. У 2019-му виплату підвищать двічі. У липні до 1564 грн, а у грудні – до 1638 грн.

Згідно з законом, індексація повинна як мінімум покривати рівень інфляції. Хоча насправді прогнозний рівень інфляції, який закладають у бюджет, до кінця року часто не виправдовує себе і ціни ростуть швидше.

До слова, головне нововведення 2019 року – запуск накопичувального рівня пенсійного забезпечення у черговий раз скасували. У законі сказано, що у Кабміні повинні були до 1 січня 2019-го року розробити модель накопичувальних пенсій.

Простіше кажучи, частина виплат із зарплати повинна була акумулювати на персональному рахунку. Із цих коштів можна було отримувати другу пенсію при виході на заслужений відпочинок.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *