Через високий тиск страждають інші органи

Він може призвести до інфаркту, інсульту та сліпоти.

Через високий тиск страждають інші органи

Артеріальна гіпертензія – підступне захворювання, яке загрожує серйозними наслідками. Зазвичай лікар призначає спеціальні препарати, які потібно приймати постійно. Однак часто, коли тиск нормалізується, людина припиняє приймати ліки. Лікарі ж застерігають, що так чинити неправильно, адже високий тиск не завжди проявляється головним болем чи запамороченням. Дуже часто підвищення тиску минає для людини непомітно. Разом із тим, страждають так звані органи-мішені.

Високий тиск із часом призводить до серцевої недостатності та ризику появи миготливої аритмії, інфаркту міокарду. Гіпертонія також збільшує ризик виникнення інсульту чи енцефалопатії. Високий тиск може спричинити крововилив у сітківку чи набряк зорового нерва, що надалі призводить до сліпоти. При неконтрольованому високому тиску нирки починають виділяти білок, якого не повинно бути в нормі в сечі, та погано виконувати свою детоксикадійну функцію. Через підвищення кров’яного тиску може спостерігатися запалення внутрішньої оболонки судин кінцівок, що з часом призводить до порушення кровопостачання рук та ніг та зростання ризику гангрени.

Однак цим проблемам можна запобігти, якщо стабілізувати артеріальний тиск на рівні не вище 140/90 міліметрів ртутного стовпчика за допомогою регулярного прийому ліків. Ліки від тиску може призначити сімейний лікар або кардіолог.

Нагадаємо, що отримати деякі препарати від тиску можна зі значною знижкою. Для цього існує державна програма «Доступні ліки». Щоб нею скористатися, потрібно отримати рецепт від лікаря і звернутися до будь-якої аптеки незалежно від місця проживання, яка бере участь у цій програмі. Про це свідчить відповідна наліпка з написом «Доступні ліки». Знайти таку аптеку допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером: 16-77. Усі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безоплатні.

А список лікарських засобів, які можна купити зі знижкою за програмою «Доступні ліки», можна знайти на сайті Міністерства охорони здоров’я.

«Погляд часу» №8-23.02.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *