Черговий стрибок цін: що подорожчає з 1 лютого в Україні

Черговий стрибок цін
Черговий стрибок цін: що подорожчає з 1 лютого в Україні

Лютий 2019 р. принесе подорожчання деяких послуг і товарів в Україні.

Квитки на потяги та вантажоперевезення

Згідно з останніми даними, «Укрзалізниця» підвищить тарифи на вантажні перевезення. Підвищення цін буде проходити планомірно й у кілька етапів, щоб уникнути різкого зростання тарифів.

Прогнозується, що протягом 2019 р. УЗ пропонує поетапно (4 рази) підвищувати тарифи на перевезення вантажів, враховуючи зростання цін на промислову продукцію в минулому році. Зокрема, з 1 лютого 2019 р. ціна підвищиться на 16,6 %, з 1 квітня – на 2,5 %, з 1 липня УЗ підвищить ціни на 5 % і з 1 жовтня 2019 р. – на 7,5 %.

Крім того, в УЗ повідомили про індексацію цін на пасажирські перевезення по Україні. Так, перша індексація цін пройде вже 1 квітня 2019 р., друга – 1 жовтня. Обидва рази ціни підвищаться на 12 %.

Електроенергія для промислових споживачів

У першому півріччі 2019 р. на 2 % зросте ціна на електроенергію для промислових споживачів. При цьому для фізосіб тариф залишиться таким же і підвищуватися поки не буде.

2 % – це зростання, яке є набагато нижчим за індекс цін виробників та індекс інфляції, зазначила Оксана Кривенко, голова Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики.

Інтернет

Компанія «Воля» оголосила, що з 1 лютого 2019 р. підвищує ціни на свої послуги. Підвищення цін торкнеться киян. Ціни виростуть у середньому на 15-25 %.

У компанії заявили, що рішення переглянути тарифи викликано підвищенням ціни за телевізійний контент міжнародними та українськими правовласниками. А також тим, що витрати на модернізацію мережі та обладнання зросли.

Продукти харчування

Експерти заявляють, що з лютого 2019 р. можуть зрости ціни на деякі продукти харчування. У цьому немає ніякої «змови» постачальників: на ціну можуть вплинути зимові погодні умови. Чим сильніше негода й снігопади, тим складніше перевізникам продуктів добиратися до місця призначення – у магазини й супермаркети.

Відповідно, транспортування товару обійдеться дорожче. Наприклад, картопля, цибуля, гриби та інші продукти можуть подорожчати на 20-40 %.

У той же час на 10-20 % у лютому може знизитися ціна на банани, мандарини, капусту й моркву.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *