Чи дійсно потрібна іноземна мова для дитини?

Чи дійсно потрібна іноземна мова для дитини
Чи дійсно потрібна іноземна мова для дитини?

У сучасному світі без знання іноземної мови просто не обійтися. Тому багато батьків починають навчати дітей ще змалечку, щоб у майбутньому ті змогли краще реалізувати себе і стати успішними.

Найкращий вік для вивчення

Фахівці дають різні рекомендації щодо оптимального віку для вивчення іноземної мови. Це пов’язано з індивідуальними особливостями кожної дитини. Починати знайомити дитину з іноземною мовою можна ледь не з народження. Особливо добре, якщо обоє батьків добре володіють нею і зможуть спілкуватися з малюком.

Вивчення іноземних мов краще починати якомога раніше, так діти швидше засвоюють нові знання і краще запам’ятовують інформацію. Мозок налаштований на вивчення іноземної у віці 1,5-2 роки.

Переваги вивчення іноземних мов у ранньому віці:

• мозок дитини добре сприймає нову інформацію, тому запам’ятовування нових слів буде даватися їй дуже легко, особливо, якщо вивчення відбувається регулярно, комплексно та в ігровій формі;

• вивчення іноземної мови відбувається паралельно з рідною, що робить її засвоєння легким, інтуїтивним і швидким, завдяки чому дитина у майбутньому без проблем буде її використовувати.

Недоліки вивчення іноземних мов змалечку:

• якщо рівень володіння іноземною мовою у батьків низький, то від таких занять може бути більше шкоди, ніж користі, тому що є ризик неправильного запам’ятовування слів, форм і побудови речень;

• деякі фахівці вважають, що вивчення іноземної мови у ранньому віці може зашкодити вивченню рідної.

Із чого починати?

Для найменших іноземною краще співати колискові. Для дітей старшого віку можна включати мультфільми в оригіналі без перекладу.

Варто також відвідувати спеціалізовані заняття з викладачем хоча б двічі на тиждень, де в ігровій формі з дітьми будуть говорити і співати виключно іноземною. У таких групах, як правило, забороняється розмовляти рідною мовою для кращого запам’ятовування, а також для того, щоб дитина могла швидше самостійно почати говорити.

Намагайтеся, щоб заняття проходили невимушено, ніколи не змушуйте малюка насильно, припиніть заняття, якщо дитина втомилася або вередує, обов’язково хваліть її за успіхи і старання, враховуйте особливості та інтереси. Не варто також нав’язувати і змушувати дитину слухати пісні або дивитися мультфільми іноземною, якщо вона цього не хоче.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *