Чи матиму я право на призначення пенсії за наявності 21 року страхового стажу?

призначення пенсії
Чи матиму я право на призначення пенсії
за наявності 21 року страхового стажу?

Я – чоловік, який у листопаді поточного року досягає 55-річного віку, маю посвідчення потерпілого внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС категорії 4. Чи матиму я право на призначення пенсії за наявності 21 року страхового стажу?

Ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено, що особам, які працювали чи проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії призначають зі зменшенням пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше як 15 років страхового стажу.

Право на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку мають особи, які постійно проживали чи постійно працювали у зоні посиленого радіологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили чи відпрацювали у цій зоні не менше як 4 роки.

Пенсійний вік особам, які постійно проживали чи постійно працювали у зазначеній зоні з моменту аварії по 31 липня 1986 року, незалежно від часу проживання чи роботи у цей період знижується на 2 роки та додатково на 1 рік за кожні 3 роки проживання, роботи, але не більше як на 5 років.

Водночас у 2018 році страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, становить 25 років, а для осіб, яким пенсійний вік знижується на 5 років, відповідно страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, також зменшується на 5 років і становить 20 років.

Таким чином, якщо Ви прожили (відпрацювали) у зоні посиленого радіологічного контролю період, який дає право знизити пенсійний вік на п’ять років, Ви матимете право на призначення пенсії у 55 років.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *