Чи маю право не платити за опалення в новобудові, якщо не живу

Чи маю право не платити за опалення в новобудові, якщо не живу
Чи маю право не платити за опалення в новобудові, якщо не живу

«Погляд часу» № 9-2019

 …У мене є квартира у новобудові. Це дев’ятиповерховий будинок, який опалюється індивідуальною котельнею. Квартира без ремонту. Світло, газ і опалення відключені. Глава кооперативу запевняє мене, що оплату за опалення я все одно повинен вносити. Прошу роз’яснити, чи маю я право перекрити опалення перед своєю квартирою і не платити за опалення?

Дане питання регулює Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» № 2119 VІІІ від 22 червня 2017 року. У цьому Законі йдеться про будинки, де є централізоване опалення, а також про житлові будівлі, у яких розташована індивідуальна дахова котельня.

Згідно з документом, ви можете відмовитися від опалення у квартирі. Для цього треба написати заяву на ім’я голови кооперативу, після чого інженер проведе експертизу і дасть висновок про технічну можливість відключити опалення. Однак у будь-якому випадку платити вам доведеться, щоправда, менше.

Станіслав Драганов, президент Асоціації ОСББ «Розвиток самоврядування», пояснює:

– Факт відключення від мереж опалення не звільняє споживача від обов’язку вносити свою частку за опалення місць загального користування, теплові втрати й утримання майна котельні. Якщо квартиру відключають від опалення, щомісячний платіж перераховують. Сума оплати у такому випадку стає значно меншою.

Із вищесказаного випливає, що голова кооперативу діє у рамках закону.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *