Чи можна банківський внесок передати у спадок?

спадок банківський рахунок

У мене є вклад у банку. Підкажіть, будь ласка, чи зможуть його отримати діти після моєї смерті, якщо я не оформив спадщину?

Згідно зі ст. 1228 ЦК України вкладник-спадкоємець може розпорядитися своїм банківським вкладом як шляхом складання заповіту, так і складанням відповідного розпорядження банку (фінансовій установі).

Виплата банківського вкладу здійснюється на підставі свідоцтва про право на спадщину; дозволу нотаріуса на одержання спадкоємцем частини вкладу спадкодавця; рішення суду.

Можливе успадкування ще і відсотків по вкладу. Згідно з ч. 5 ст. 1061 ЦК України банк зобов’язаний до кінця дії договору нарахувати відсотки.

Оскільки банківський вклад входить до складу спадщини, то на нього, незалежно від наявності заповіту чи розпорядження, поширюються положення чинного законодавства щодо обов’язкової частки у спадщині. Згідно зі ст. 1241 ЦК України, малолітні, неповнолітні, а також повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, так само як і непрацездатні вдова (вдівець) та батьки спадкодавця, успадковують половину частки, належної їм за законом.

Якщо особа за життя відкрила внесок у фінансовій установі, не зробила розпорядження банку щодо своїх коштів на випадок смерті, то підставою звернення до банку є нотаріально оформлений документ про право на спадщину, де вказується спадкоємець, частка у загальній сумі спадщини та реквізити рахунку.

 

Передплата онлайн
FacebookTwitterPinterest