Чи можна дитині давати антибіотики до року

Чи можна дитині давати антибіотики до року
Чи можна дитині давати антибіотики до року

Ситуації бувають різні, окремі потребують призначення антибіотиків. Чи можна їх давати дітям раннього віку і до 3 років?
З приводу їх призначення існує багато суперечок і розбіжностей. Деякі мами категорично проти призначення та застосування будь-яких антибіотиків, а інші, навпаки, при перших симптомах невеликої застуди мчать до лікарів за рецептами. Не можна однозначно сказати, хто правий, а хто ні. Ось що кажуть педіатри з цього приводу.

Одні антибіотики здатні справлятися з багатьма мікробами, а інші лише з деякими видами бактерій. Антибіотики слід пити тільки при тих інфекціях, які викликані бактеріями. Уся відповідальність за вибір і прийняття лікарських препаратів повністю лягає на педіатра. Антибіотики повинні призначатися за певними правилами: призначення дієвих препаратів у випадках, коли їх ефективність повністю доведена.

У деяких випадках антибіотики просто необхідні. Без них не може проходити повноцінне лікування. При певних захворюваннях слід призначати конкретні препарати. Якщо у дитини не просто застуда або нежить, а запалення легенів, то обов’язково призначається антибактеріальне лікування певною групою антибіотиків. При захворюваннях, що стосуються сечостатевої системи, таких як цистит або хламідіоз, необхідно давати препарати, що стосуються саме цих інфекцій.

Існує затверджений перелік антибіотиків для дітей широкого спектру дій, які швидко проникають в дихальні шляхи, легко всмоктуються в шлунок. Їх застосовують при інфекціях верхніх і нижніх органів дихальних шляхів, при бронхіті, захворюваннях центральної нервової системи, опіках і багатьох інших інфекціях.

Існують ситуації, коли ліки просто необхідні. Вибір лікарських препаратів завжди залишається за лікарем.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Чи можна дитині давати антибіотики до року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *