Чи можна оформити спадщину у сільраді?

Чи можна оформити спадщину у сільраді
Чи можна оформити спадщину у сільраді?

Поки дії з оформлення спадщини можуть здійснювати тільки нотаріуси. Але у Верховній Раді України розглядається проект закону № 9140 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних і спадкових прав громадян у сільській місцевості».

Законопроект передбачає надання можливості українцям, які живуть у віддалених селах або містах, де немає державного нотаріуса, отримати послуги у сфері юстиції шляхом введення інституту уповноважених осіб Мін’юсту.

«Уповноважені особи Мін’юсту будуть відібрані серед державних службовців органів юстиції, які вже працюють у системі відповідно до чинного законодавства, мають вищу юридичну освіту і досвід роботи від трьох років.

Уповноважена особа Мін’юсту матиме обмежене коло повноважень, а саме: здійснювати нотаріальні дії у селах, селищах, селищах міського типу тільки у межах цих районів; оформляти спадкові права і засвідчувати договори дарування; реєструвати акти громадянського стану: видачу свідоцтв про народження і смерті; засвідчувати вірність копій документів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *