Чи можна перерахувати мою пенсію на банківській рахунок мого брата?

отримати пенсію
Чи можна перерахувати мою пенсію на банківській рахунок мого брата?

Я пенсіонер. Мою пенсію отримує брат за дорученням у поштовому відділенні. Чи можна перерахувати мою пенсію на його рахунок у банківській установі?

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше як 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, тільки у грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера у межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Вибір способу доставки Пенсійних коштів здійснюється пенсіонером добровільно. Переказ сум пенсій на рахунок пенсіонера в установі банку здійснюється органами Пенсійного фонду тільки на підставі заяви пенсіонера.

Законодавством визначено, що заява про виплату пенсії чи грошової допомоги подається одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду за місцем проживання одержувача чи приймається органом Пенсійного фонду від установи уповноваженого банку. Заяви приймаються за умови пред’явлення паспорта громадянина України чи іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, і документа, визначеного законодавством, для з’ясування місця її проживання, і реєструються в установленому порядку.

Також законодавством передбачено можливість виплати пенсії за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначається законом.

Заява про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше як один рік, – через кожен рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії.

Переказ пенсії на рахунок довіреної особи законодавством не передбачено.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *