Чи можна повернути бракований товар без чека?

бракований товар

Якщо немає чека або будь-якого іншого документа, який може засвідчити покупку товару, шанси його повернути й отримати назад свої гроші практично дорівнюють нулю.

У Законі України «Про захист прав споживачів» сказано, що вимоги покупця можуть бути задоволені тільки в тому випадку, якщо він надасть розрахункові документи на куплений товар.

Але в п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів» сказано, що в разі втрати таких документів або неотримання їх при купівлі товару, покупець може довести факт купівлі-продажу за допомогою свідків.

Слід також зазначити, що є перелік товарів, які обміну й поверненню не підлягають незалежно від того, збережені на нього документи чи ні. Кабмін України затвердив «Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню)». У цей список потрапили всі продовольчі товари: їжа, напої, алкоголь, дитяче харчування, тютюнові вироби, ліки, медичні інструменти, прилади та апарати, предмети санітарної гігієни. Також обміну та поверненню не підлягають деякі непродовольчі товари: панчішно-шкарпеткові вироби, постільна та натільна білизна, косметика, парфумерія, товари для новонароджених та іграшки, інструменти для манікюру й педикюру, ювелірні вироби, друкована продукція.

Передплата онлайн
FacebookTwitterPinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *