Чи можна робити уколи самому собі?

Чи можна робити уколи самому собі?
Чи можна робити уколи самому собі?

Звичайно, є ситуації, коли немає іншого виходу. Проте ми рекомендуємо завжди звертатися за допомогою до фахівця. Про це розповіла головна медична сестра Європейської мережі медичних закладів Medicover Ольга Наконечна.

Особливо не варто робити ін’єкцію самому, якщо препарат не був виписаний лікарем і коли він приймається вперше. Перед введенням важливо прочитати в інструкції про всі побічні дії препарату та протипоказання до його використання. Пам’ятайте, медикаменти, введені ін’єкційно, швидше поширюються з кров’ю і тому побічні дії настають майже миттєво.

Неправильно зроблений укол може мати серйозні наслідки. Найчастіше наслідками від неправильно зробленого уколу є несильний біль під час самої ін’єкції. Але іноді трапляється так, що після уколу на тілі з’являються синці, гематоми, ущільнення, нагноєння, алергічні реакції та інші ускладнення.

У такому випадку фахівець радить: «При появі синця добре допомагає спиртовий компрес: зафіксуйте на ньому на ніч бинтовою пов’язкою змоченою у спиртовому розчині вату. При ущільненні необхідно нанести сіточку з йоду. Процедуру повторювати до повного зникнення ущільнення. Щоб уникнути алергічної реакції, слід перед початком лікування зробити пробну, підшкірну, ін’єкцію. І тут без допомоги медичного працівника не обійтися.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *