Чи можна відмовитися від опікуна?

Чи можна відмовитися від опікуна
Чи можна відмовитися від опікуна?

Майже рік тому я уклав договір довічного утримання зі своїм опікуном. Але мене не влаштовує, як він зі мною поводиться. Я довго думав і вирішив відмовитися від його допомоги.
Якщо я розірву договір довічного утримання, моя квартира як і раніше буде належати мені?

Нагадаємо, що за договором довічного утримання одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (одержувачу) у власність житловий будинок, квартиру чи їх частини, а також інше цінне майно в обмін на довічний догляд.

Розірвати договір довічного утримання можна тільки у суді. Від причин розірвання договору будуть залежати і його наслідки.

Так, згідно зі ст. 756 Цивільного кодексу України, відчужувач має право вимагати повернення майна, якщо розірвання договору довічного утримання пов’язане з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов’язків за договором (суду необхідно буде надати відповідні факти).

У цьому випадку витрати, зроблені набувачем на утримання та догляд відчужувача, не підлягають поверненню.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.