Чи можу я передати права на земельний пай сину при життю?

передати права на земельний пай
Чи можу я передати права на земельний пай сину при життю?

Згідно з чинним законодавством, до 1 січня 2019 року діє мораторій на купівлю-продаж або інший спосіб відчуження земельних ділянок і їх цільового призначення, крім передачі їх у спадок.

Відповідно до норм Земельного кодексу України, купівля-продаж земельних часток (паїв) запроваджується за умови набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року.

Таким чином, угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або інший спосіб відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також у частині передачі прав на відчуження є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення).

Винятком є укладення договору міни – обміну земельними ділянками. Тобто, якщо власник земельної ділянки обміняє її на іншу у рамках єдиного масиву, який використовується спільно з власниками земельних ділянок або іншими особами для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, або іншого масиву (пай на пай).

На сьогодні єдиним можливим способом передати право власності на земельну ділянку, виділену в натурі власнику для ведення особистого сільського господарства, є успадкування. Тобто, передати права на земельний пай своєму синові ви можете тільки таким шляхом.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *