Чи обов’язково вмивати обличчя вранці

Чи обов'язково вмивати обличчя вранці
Чи обов’язково вмивати обличчя вранці

Ми звикли до того, що нас привчили вмиватися вранці й перед сном. Якщо з вечірнім умиванням усе зрозуміло – обличчя потребує очищення від косметики й пилу, то як щодо ранкового?

Думка «за». Дерматолог Дженніфер Сигар, до якої ходить багато голлівудських зірок, твердить, що все-таки очищення вранці дуже важливе і вмиватися потрібно ретельно за допомогою спеціального засобу. «Це ключовий догляд, обов’язковий для всіх типів шкіри. Так ви видаляєте бактерії і бруд, які накопичуються протягом ночі, при цьому не травмуєте шкіру і не порушуєте природний бар’єр. Крім того, наволочка й подушка містять піт і пил (якщо, звичайно, ви не міняєте одну і другу щодня). А умивання також нагадує вам про ранковий догляд за шкірою, адже не наносити ж крем на брудне й сальне обличчя?», – аргументувала свою відповідь доктор медичних наук і дерматолог зі стажем місіс Сигар.

Думка «проти». Ава-Шамбала, дерматолог із Каліфорнії, вважає, що умивання зовсім не обов’язкове: вода, особливо хлорована й агресивна, порушує ліпідний шар, сушить шкіру і провокує передчасне старіння. «Якщо вечорами ви використовуєте нічний крем для обличчя, то він просто не може вбирати бруд і пил протягом ночі. Також не варто змивати активні інгредієнти крему, який ви нанесли перед сном», – вважає фахівець.

Висновок: Якщо ви володарка і без того сухої шкіри, яка внаслідок умивання ще більше дратується і пересихає, немає сенсу її мучити вранці. Ну а якщо ви все ж не можете без ранкового вмивання, то знайте, що ви вимиваєте активні інгредієнти, які нанесли на обличчя ввечері, і вони вже не діють протягом дня.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *