Чи потрібна обрізка саджанців?

Чи потрібна обрізка саджанців
Чи потрібна обрізка саджанців?

Кажуть, що якщо саджанці взагалі не обрізати, то вони швидше вступають у плодоношення. Чи потрібна взагалі у такому випадку обрізка?

О. Б. Ростін, Дніпропетровська обл.

Дійсно, вченими доведено, що якщо саджанці після посадки кілька років не обрізати, то плодоношення у них почнеться швидше, ніж у тих, які піддаються регулярній обрізці. Однак на практиці це відкриття практично не застосовується, оскільки без обрізки не обійтися. Адже, починаючи з раннього віку дерева обрізка потрібна для того, щоб правильно сформувати крону, а саме – рівномірно розподілити гілки у просторі, уникнути їх оголення, не допустити загущеності крони, і в той же час її надмірної зрідженності. Ще одна функція обрізання – це підготовка плодоносної деревини. До обрізки вдаються також при захворюванні, омолодженні крони, виправленні відламів гілок і в багатьох інших випадках.

Як показує практика, особливо шкідливо для дерева загущення крони, оскільки у загущених її частинах листя гірше росте і погано виконує свою функцію з постачання всього дерева продуктами фотосинтезу. У результаті на гілках формується менше плодових бруньок, та й ті не завжди визрівають і часто вимерзають. Але навіть якщо з решти бруньок з’являються плоди, то все одно вони у тіні бувають дрібними, несмачними. Однак не менше шкодить дереву і надмірна зрідженість гілок у кроні, оскільки при цьому зменшується урожай плодів і збільшується небезпека пошкодження рослини сонячними опіками. Таким чином, без обрізки у саду обійтися, звичайно ж, можна, але якщо ви хочете мати високопродуктивний, здоровий сад, який щорічно рясно плодоносить, обрізка просто необхідна. Адже цей прийом впливає не тільки на зріст дерева, а й на створення міцного скелета крони, на урожайність і довговічність дерева, на якість його плодів.

І все ж слід зазначити, що обрізка лише тоді є дієвим прийомом у садівництві, коли її супроводжує загальний комплекс догляду за деревами у саду: обробка ґрунту, добрива, поливи, боротьба з хворобами і шкідниками,

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *