Чи потрібна прописка для…

Чи потрібна прописка
Чи потрібна прописка для…

Незважаючи на те, що держава і Конституція гарантує рівні права всім своїм громадянам, деякі послуги доступні нам тільки за місцем реєстрації, а не за фактичним проживанням.

Отже, чого ви не зможете зробити, якщо зареєстровані в одному місці, а проживаєте – в іншому?

Оформити ID-карту і вклеїти фото у паспорт.
Свій перший паспорт у вигляді ID-карти громадяни України можуть отримати тільки за місцем реєстрації Про це написано у постанові Кабміну № 302 від 25.03.2015 р. Громадяням, у яких паспорт-книжка, після досягнення 25-річного і 45-річного віку у нього потрібно вклеїти фото – теж у відповідній інстанції за місцем реєстрації.

Зареєструвати місце проживання дитини.
Зареєструвати місце проживання дитини потрібно протягом трьох місяців після отримання свідоцтва про народження, при цьому – тільки за місцем реєстрації одного з батьків. Якщо батько і мати живуть за різними адресами, потрібен письмовий дозвіл одного з них на реєстрацію дитини за тою чи іншою адресою. Якщо рішення про місце реєстрації дитини прийняв суд чи органи опіки та піклування, дозвіл іншого з батьків не потрібен.

«Влаштувати» дитину до першого класу.
Із цього року у Міносвіти вирішили, що діти повинні ходити до школи за місцем реєстрації. Вірніше – саме цим дітям надаються місця у школах насамперед. Решта дітей – тільки якщо є вільні місця і після проведення «жеребкування».

Отримати соціальну допомогу і пільги.
Більшість видів соціальної допомоги і соцгарантій (людям з інвалідністю, учасникам бойових дій) виплачуються за місцем реєстрації заявника. Виняток із правила – призначення субсидій, під час призначення яких враховується кількість фактично проживаючих, а не зареєстрованих за тією чи іншою адресою осіб.

Взяти участь у голосуванні на місцевих виборах.
Проголосувати за мера міста чи кандидата у депутати місцевої ради можуть лише ті громадяни, які є членами місцевої «громади» (із зареєстрованим місцем проживання у ній).

Брати участь у судових засіданнях.
Судові повістки (незалежно від того, чи подали ви до суду чи ж до суду подали на вас) завжди будуть приходити за місцем вашої реєстрації. Якщо там ніхто не проживає, то ви можете навіть не здогадуватися, що ваше ім’я фігурує в якійсь судовій справі.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *