Чи потрібно дітям спати вдень?

Чи потрібно дітям спати вдень
Чи потрібно дітям спати вдень?

Малюк у віці одного року спить удень не менше двох разів. У середньому з півтора років починається перехід на новий режим з одним денним сном, тривалістю близько 2,5-3 год. Такий режим, із поступовим скороченням тривалості сну, зазвичай зберігається до 6-7 років, коли дитина, як правило, уже обходиться без денного відпочинку. Іноді діти відмовляються від денного сну раніше – у 3-4 роки.

Як боротися з небажанням дитини відправлятися в ліжко?

Якщо дитина не піддається на вмовляння і навідріз відмовляється йти спати, можливо, вона недостатньо втомлюється до того часу, коли батьки хочуть її вкласти. Можна постаратися збільшити її фізичні навантаження, тривалість прогулянок, інтенсивність занять спортом. Бажано уникати емоційного збудження дитини незадовго до денного сну.

Важливо облаштувати ліжечко дитини так, щоб воно було комфортним і затишним. Не варто використовувати сон як покарання. Спокійніше заснути дитині може допомогти іграшка-посередник – наприклад, лялька чи плюшевий ведмедик, які теж «засипають» у ліжечку малюка. Іноді дитину легше відправити в ліжко, створивши їй ілюзію самостійного вибору, наприклад, запитавши: «Ти хочеш лягти спати зараз або через п’ять хвилин»? Можна також нагадати про звичний ритуал: після їжі треба вмитися, а потім іти до ліжечка й там слухати казку. Дитина починає чекати тих подій, про які їй уже повідомили, і сприймає їх як невід’ємну частину свого дня.

Чому дитина часто прокидається, щоб попити?

У більшості випадків це свідчить про неправильний температурний режим у кімнаті дитини і про її перегрів у ліжечку. У кімнаті малюка повинно бути прохолодно – 18-20 °С. Якщо не усунути постійний перегрів, пробудження для того, щоб попити, можуть закріпитися у вигляді рефлексу.

Чи потрібно дотримуватися режиму дня?

Режим дня допомагає дитині орієнтуватися в часі, сприяє врівноваженості, оберігає її нервову систему від перевтоми. Якщо дитина приблизно в один і той же час їсть, бавиться, гуляє, то й засипати їй буде набагато легше в заздалегідь установлений і звичний час.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *