Чи потрібно обрізати лілію після цвітіння?

Чи потрібно обрізати лілію після цвітіння
Чи потрібно обрізати лілію після цвітіння?

Тільки на ліліях відцвітуть останні квітки, у деяких квітникарів з’являється бажання скоріше орізати непотрібні стебла під корінь. Надто вже ріжуть око зелені «ялинки», що стирчать посеред клумби. Але, на відміну від тюльпанів, надземна частина яких швидко відмирає після цвітіння, лілії протягом усього сезону продовжують запасати поживні речовини на зиму.

Не потрібно обрізати лілію після цвітіння, стебла їм необхідні для процесу фотосинтезу. А обрізування позбавляє рослину можливості наростити цибулину до потрібних розмірів і підготуватися до наступного сезону.

Що ж тоді робити з відцвілими ліліями? Від вас буде потрібне мінімальне втручання: пелюстки квіток облетять самі, залишиться тільки зрізати насіннєві коробочки, а стебла з листям відімруть природним чином у вересні-жовтні, тоді їх можна буде повністю видалити чи підрізати на висоті 15 см над землею. У випадку, коли доводиться зрізати квіти для букета, слід вибирати ті рослини, на яких є не менше п’яти бутонів. Цибулина у таких лілій уже досягла великих розмірів. Тільки не зрізайте стебло під корінь, дайте можливість цибулині відновитися.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.