Чи потрібно платити за розбитий товар в супермаркеті, якщо дитина ненавмисно пошкодила товар?

Чи потрібно платити за розбитий товар
Чи потрібно платити за розбитий товар в супермаркеті, якщо дитина ненавмисно пошкодила товар?

Згідно зі ст. 323 Цивільного кодексу України відповідальність за ризик випадкового пошкодження чи знищення майна завжди несе власник майна, супермаркет.

Крім цього, ст. 1166 Цивільного кодексу передбачає, що особа не повинна компенсувати збитки, якщо доведе свою невинність. А ще ст. 17 Закону «Про захист прав споживачів» забороняється продавцям змушувати купувати вас те, що вам не потрібно.

Якщо ж раптом охоронці не дають вам вийти з магазину, то нагадайте їм про незаконне обмеження свободи і сміливо викликайте «102».

Запам’ятайте ці прості поради, і нехай ваші закупівлі будуть вдалими і без пригод!

Якщо ви все ж потрапили в біду:

  • Зафіксуйте розбитий товар на відео чи фото (або попросіть когось, якщо немає такої можливості) і вкажіть на це адміністратору.
  • Чемно, посилаючись на закон, відмовляйтеся оплачувати все на місці і будь-які штрафи.
  • Пропонуйте спільно скласти акт пошкодження (знищення) товару, в якому потрібно описувати всі подробиці інциденту. Запитайте покупців, які були поруч, можливо, вони підпишуть акт в якості свідків.
  • Якщо є можливість – фіксуйте все на фотокамеру. Запропонуйте переглянути запис камер відеоспостереження разом з адміністратором або охоронцем.

Після цього поясніть, що оплатити збитки ви погоджуєтеся тільки в разі, якщо суд винесе відповідне рішення і доведе вашу провину. Будь-які інші варіанти вирішення ситуації на місці вас не влаштовують.

Передплата онлайн
FacebookTwitterPinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *