Чи потрібно поливати дерева восени?

чи потрібно поливати дерева восени
Чи потрібно поливати дерева восени?

До кінця сезону ще далеко. Дерева стоять повністю облистнені, а яблуні чи груші пізнього плодоношення ще тільки чекають збирання урожаю. У цей період часто буває суха погода. Тому у садівників виникає питання: чи потрібно поливати дерева до обов’язкової зимової вологозарядки, щоб не викликати вторинний ріст пагонів?

Плодоносні дерева, у яких урожай ще на гілках, – ні. Полив яблунь і груш пізнього строку дозрівання зазвичай припиняють за 2-3 тижні до збору урожаю. А от молоді деревця, можливо, ще варто кілька разів полити (залежно від стану ґрунту і погоди). Справа у тому, що більшість сучасних сортів щеплені на клонових (слаборослих) підщепах, тому коренева система у них залягає не так глибоко, як у старих дерев на насіннєвих підщепах. У спеку земля може сильно прогріватися, внаслідок чого у молодих слаборослих дерев коріння страждає від посухи. А це у період підготовки саду до зими і накопичення поживних речовин гірше, ніж зелені нездерев’янілі пагони, які можна прищипнути і тим самим змусити їх припинити ріст і почати визрівати. Тому, якщо ґрунт у пристовбурних кругах сухий (розсипається у жмені), молоді дерева необхідно поливати. Але не заливати, а просто не давати землі пересихати.

До речі, зрошення можна і навіть потрібно поєднати з підживленням дерев фосфорно-калійними добривами: 1 ст. л. калію і 2 ст. л. подвійного гранульованого суперфосфату на 10 л води. Отриманий розчин виливають під попередньо политі дерева з розрахунку 10 л на 1 м². У суху осінь ґрунт бажано замульчувати і періодично перевіряти стан вологості на глибині залягання кореневої системи. За необхідності полив можна повторити через 10-14 днів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *