Чи повинен спадкоємець виплачувати борги?

Чи повинен спадкоємець виплачувати борги
Чи повинен спадкоємець виплачувати борги?

До шести місяців із дня смерті спадкодавця будь-який спадкоємець повинен або взяти спадок, або відмовитися від нього. Про це оголошується письмово.

Тобто, він повинен прийти до нотаріуса і написати заяву, у якій вказати, приймає він спадщину чи відмовляється. Протягом шести місяців у нього є право на роздуми – тобто, сьогодні, наприклад, він може спадок прийняти, а завтра прийти і відкликати свою заяву.

Але борги, які накопичив спадкодавець, переходять до спадкоємця. Спадкоємець оплачує ці борги залежно від вартості майна, яке він отримав.

Тобто, якщо спадкоємець отримав спадок, який вартий ста гривень, а борги – на мільйон, він не може з цих ста гривень погасити мільйон. За Цивільним кодексом він погашає борги у розмірі вартості майна, яке він отримав.

Питання це спірне і, як правило, вирішується у судовому порядку.

Нерідко кредитори ставлять до відома нотаріуса про борги спадкодавця і надсилають свої претензії. Нотаріус ставить спадкоємця до відома, що спадок йому дістанеться з боргами. І пояснює: спадок оформити можемо, але борг вам доведеться погасити – у розмірі вартості майна, одержаного у спадщину.

Якщо спадкоємець відмовляється від такої спадщини – погашати борги він не зобов’язаний.

У цьому випадку нотаріус повідомляє кредитним установам (комунальним підприємствам, банкам і т. д.), що нікому із спадкоємців спадщина не видавалася.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *