Чи шкідливо курити кальян

Чи шкідливо курити кальян
Чи шкідливо курити кальян

У Міністерстві охорони здоров’я України попереджають, що кальянний дим шкодить здоров’ю курців навіть більше, ніж сигаретний. Про це повідомили в прес-службі відомства.

Відзначається, що дим від кальяну містить токсичні речовини, які можуть провокувати рак легенів та інші види раку, серцево-судинні, респіраторні та інші захворювання.

Люди, які нюхають кальян протягом півгодини-години, отримують у десятки разів більше токсичних і канцерогенних речовин, ніж при курінні сигарет. Вони отримують велику дозу чадного газу, який викликає нестачу кисню в організмі – гіпоксію. Часте куріння кальяну асоціюється з відпочинком із друзями і створює псевдокультуру, яка, на жаль, стала дуже поширеною в нашій країні. Це велика соціально-медична проблема, тому потрібно проводити профілактичні інтервенції та заходи», – пояснює Отто Стойка, національний експерт із контролю над тютюном, головний лікар Київського міського центру здоров’я.

Варто відзначити, що куріння кальяну в громадських місцях заборонено з 2012 року – так само, як куріння звичайних і електронних сигарет. Однак, за інформацією МОЗ, кальян продовжують продавати практично в кожному п’ятому кафе, барі й ресторані.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *