Чи треба фермеру, отримавши статус пенсіонера, повідомляти про це до фіскальної служби?

 статус пенсіонера
Чи треба фермеру, отримавши статус пенсіонера, повідомляти про це до фіскальної служби?

Сьогодні обмін даними між Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом України та Фондом соціального страхування відбувається відповідно до протоколів, розроблених на виконання Порядку обміну інформацією між Міністерством доходів і зборів України, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 19.09.2013 р. № 494, постановою ПФУ від 19.09.2013 р. № 16-1. Так, Державною фіскальною службою і Пенсійним фондом складено Протокол № 10/3 про обмін інформацією про дані фізичних осіб (платників єдиного внеску) – пенсіонерів за віком або осіб з інвалідністю.

Відповідно до норм Протоколу, ПФУ надає ДФС інформацію про те, що особи є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю із зазначенням дати призначення пенсії чи встановлення інвалідності.

Таким чином, членам фермерського господарства, які набувають статусу пенсіонера за віком і отримують пенсію або соціальну допомогу, окремо повідомляти контролюючий орган про це не потрібно.

Якщо член фермерського господарства є особою з інвалідністю та отримує допомогу від Фонду соцстрахування чи управління праці та соцзахисту, то підтвердженням встановлення інвалідності є довідка до акту огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності, яка надається до контролюючого органу за місцем реєстрації.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *