Чи варто видаляти аденоїди у дітей?

Чи варто видаляти аденоїди у дітей
Чи варто видаляти аденоїди у дітей?

«УЮТ» №17-2019

Рішення про це приймає лікар. Мамам потрібно знати, що аденоїди продовжують рости після появи дитини на світ і свого максимального розміру зазвичай досягають до 4-5 років, але іноді виходять далеко за рамки норми. Типова ситуація: мама постійно нагадує маляті, щоб він закрив рот, але той не може виконати прохання – як він буде дихати, якщо аденоїди не дають повітрю потрапити в глотку?

Дитина, яка дихає ротом, не вилазить із застуд: хворіє 2 тижні, потім іде в сад, знову підхоплює віруси. Нежить, гайморит, бронхіт і навіть запалення легенів виникають через те, що брудне повітря не очищається і не зволожується в порожнині носа, а відразу потрапляє в нижні відділи дихальних шляхів.

Уночі проблеми з диханням поглиблюються: у горизонтальному положенні кров приливає до аденоїдів, і вони сильніше збільшуються. Малюк спить із відкритим ротом, хропе. Матусі помічають, що іноді в дитини на 10-15 сек. переривається подих: вона як би зітхнула, а потім якийсь час не дихає. Це і справді тривожно!

Звичайно, жодній матусі не хочеться вести дитину на операцію. Однак зволікати не варто: найчастіше її роблять діткам 4-5 років, зачекавши 3-4 тижні після ГРВІ. Втручання проводять під місцевою анестезією.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.