Чи вмієш ти брехати?

Чи вмієш ти брехати
Чи вмієш ти брехати?

«ЗАДАВАКА» №11-2019

Просто на наступні десять запитань дай відповідь «так» або «ні».

1. Ти хоча б раз прикидався(лася) хворим(ою), щоб не ходити на заняття чи просто уникнути якихось неприємностей?

2. Ти користуєшся «шпорами» на відповідальних контрольних чи іспитах?

3. Хоча б раз у житті ти скинув(ла) свою провину на іншого, коли розбив(ла) чи зламав(ла) щось?

4. Коли граєш у карти, ти любиш підглядати у карти суперників?

5. Ти коли-небудь таємно з’їдав(ла) чужу порцію чогось смачного?

6. Коли у тебе є гроші, а хтось хоче їх позичити, ти казав(ла), що їх у тебе нема?

7. Якщо ти обіцяв(ла) зателефонувати, але забув(ла), ти казав(ла), що просто не міг (могла) додзвонитися?

8. Якщо ти пішов(ла) на побачення з іншою(им), але це була помилка, ти приховав(ла) цей факт від своєї(го) коханої(го)?

9. Чи приховуєш ти від батьків чи близьких друзів свої неприємності та проблеми, щоб не засмучувати їх?

10. Чи зривався(лася) ти на комусь, хто потрапляв тобі під гарячу руку, через свою образу чи роздратування?

Порахуй, скільки разів ти відповів(ла) «так».

0-1 раз

Оце так! Ти або не захотів(ла) щиро відповідати на запитання тесту, або брешеш сам(а) собі. Ну а якщо ти справді просто не вмієш брехати, пам’ятай, що від твоєї правди часом погано всім. Ти взагалі чув(ла) про «рятівну брехню»? Словом, інколи твої проблеми – від твоєї прямолінійності. Зрозумій, що люди нерідко твою щирість сприймають не зовсім правильно і вважають тебе людиною брутальною у своїй простоті. Крім того, май на увазі, що інколи твоя прямота ставить під удар не тільки тебе, а й інших людей. Адже якщо у темному провулку здоровенний потворний дядько із бородавкою на носі й металевим ланцюгом у руках запитає, як він виглядає, не слід відповідати, що він потворний і страшний!

2-3 рази

Мабуть, ти все ще червонієш, коли доводиться збрехати, чи не так? Це не велика проблема, адже з кожною, навіть найменшою, брехнею людина призвичається до цього. А ось повернути моральну чистоту набагато важче. Точніше – майже неможливо. Тож не поспішай розлучатися з нею. Можливо, за найближчим поворотом долі тебе вже чекає хтось, хто шукає саме таку людину, як ти, – чисту, відкриту і щиру.

4-6 разів

У мистецтві брехні ти близький(а) до середини. Прибрехати, якщо того вимагають обставини, – нормальна захисна реакція здорової психіки, нормальне функціонування здорового глузду. Слід намагатися розрізняти, коли твоя брехня – рятівна, а коли – аморальна. Не засмучуй маму через дрібниці, але не бреши дівчині (хлопцю), що був(ла) вдома, якщо був(ла) на дискотеці.

7-8 разів

Брехати ти вмієш, інколи аж занадто вправно. Намагайся уникати цього, принаймні тоді, коли це зовсім не є життєвою необхідністю, – і ти побачиш, що життя від цього стане простішим і яснішим. Адже ти можеш заплутатися, кому і що збрехав(ла). Записувати, чи що? Якщо ти сказав(ла) мамі, що йдеш до бібліотеки, брату – до друзів, батькові – грати у волейбол, то ризикуєш розповісти мамі про твої вдалі подачі на спортмайданчику. Пам’ятай: маленька брехня породжує велику недовіру.

9-10 разів

Схоже, твоє гасло: «Навіщо казати правду, коли можна збрехати». Май на увазі, брехня призводить до багатьох неприємностей. Коли навколишні зауважать цю твою особливість, вони не довірятимуть тобі. На цю тему є стара казка: «Якось хлопчик пас овець на лісовій галявині. Йому було сумно самому, він вирішив розважитись і закричав: «Допоможіть, вовки!». Прибігли селяни рятувати хлопчика, а вовків нема. Раз прибігли, два… А на третій не прийшли. Подумали, що він знову бреше. А вовки тоді якраз і прийшли…» Тож подумай, як жити далі із твоєю суцільною брехнею.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Чи вмієш ти брехати?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *