Чи впливатиме робота на виборчій дільниці на розмір субсидії чи пенсії?

Чи впливатиме робота на виборчій дільниці на розмір субсидії чи пенсії
Чи впливатиме робота на виборчій дільниці на розмір субсидії чи пенсії?

«Погляд часу» №14-2019

Робота членів виборчих комісій, котрі виконують свої повноваження у виборчій комісії на платній основі, а також членів виборчих комісій (зокрема, пенсіонерів та осіб, які тимчасово не працюють) у день виборів, у день повторного голосування та дні встановлення підсумків голосування оплачується у визначеному Кабінетом Міністрів України розмірі та в порядку, визначеному Центральною виборчою комісією, за рахунок коштів Державного бюджету України, що надаються на підготовку та проведення виборів.

Умови оплати праці членів виборчих комісій визначено постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2004 р. № 966.

Звертаємо увагу, що відповідно до ч. 6 та 7 ст. 40 Закону «Про вибори Президента України» праця, пов’язана з організацією підготовки та проведення виборів Президента України, осіб, визнаних в установленому законом порядку безробітними, у складі окружних, дільничних виборчих комісій не є підставою для зняття цих осіб з обліку у державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, або для припинення виплати їм допомоги у зв’язку з безробіттям та інших видів соціальної допомоги.

Оплата праці членів виборчих комісій, що є пенсіонерами, не може бути підставою для обмеження розміру отримуваної ними пенсії.

Оплата праці членів виборчої комісії, зокрема у день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, не може бути підставою для скасування, обмеження чи зменшення їм та членам їхніх сімей, котрі проживають разом із ними, будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг тощо.

Окрім того, відповідно до п. 10 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848, до сукупного доходу для розрахунку житлової субсидії не враховується оплата праці членів виборчих комісій, а також осіб, які залучаються до роботи у комісії, зокрема у день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів.

Водночас постановою Центральної виборчої комісії від 08.04.2014 р. № 226 «Про Порядок оплати праці членів окружних та дільничних виборчих комісій із виборів Президента України» передбачено, що членам виборчих комісій протягом усього періоду повноважень виборчої комісії на їх вимогу видається довідка про виконання обов’язків члена виборчої комісії з виборів Президента України для подання на вимогу органів державної служби зайнятості, Пенсійного фонду України тощо за формою згідно з додатком 3 до зазначеної постанови.

FacebookTwitterPinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *