Чи є користь від морозу?

Чи є користь від морозу
Чи є користь від морозу?

Виявляється, він – чудовий помічник і для дому, і для здоров’я.

Щойно в повітрі починає припікати мороз, багато з нас зі страхом починають думати про те, що лютий холод несе з собою лише нескінченні хвороби, зводить до мінімуму прогулянки, вимагає вдягатися якнайтепліше та якомога швидше тікати до приміщення… Словом, мороз! Тим часом, варто знати, що насправді мороз має чудодійні властивості, які ні з чим не зрівняти. І коли, як не взимку, є гарна нагода ними скористатися?

Ворог неприємних запахів та пилових кліщів

Багато господинь погоджуються з тим, що немає нічого кращого, ніж вивісити щойно випрану білизну на мороз. Однак варто знати: якщо сушити білизну на вулиці в морозну погоду, то треба додати у воду при останньому полосканні трохи солі – вона допоможе речам стати м’якими. Кондиціонер можна не використовувати взагалі, адже аромату свіжості йому надасть саме мороз. Досвідчені господині кажуть, що жоден ополіскувач не зрівняється з неймовірним запахом вимороженої постільної білизни.

Також мороз добре прибирає з синтетичних речей статичну електрику. Тож якщо нова спідниця липне до ніг і «б’ється» струмом, вивішайте її на 2-3 год. на мороз – і проблеми позбудетеся.

А ще мороз – гарний помічник у боротьбі з пиловим кліщем та клопами. Запросто можна виставити на мороз меблі або пакети з речами, де вони оселилися чи можуть бути їхні яйця. Оскільки пилові кліщі, в основному, живуть у матрацах та диванах, то у сильний мороз їх бажано винести на вулицю на кілька годин, щоб добряче виморозити. Пиловий кліщ не терпить морозу так само, як і прямих сонячних променів чи спеки.

Також мороз допоможе позбутися від запахів. Особливо це стосується верхнього, просякнутого димом від цигарок, одягу, який важко випрати. Такі речі можна залишати на морозі на ніч. Щодо взуття, то тут будьте обережні – деякі вироби зі шкірозамінника можуть потріскатися від занадто низьких температур.

Пластикові форми, дощечки пропахли рибою? Залиште і їх на ніч на морозі, і неприємного запаху позбудетеся. Так само спробуйте покласти каструлю з пригорілою їжею на мороз чи в морозильну камеру на кілька годин. Опісля бруд буде легше відчистити від металевої поверхні.

Еліксир молодості та ворог стресу

Мало хто знає, що з появою морозу повітря стає лікувальним, оскільки вміст у ньому кисню підвищується більше, ніж на 30 %. Крім того, люди, які віддають перевагу прогулянкам при низьких температурах, набагато рідше хворіють на вірусні захворювання, ніж ті, хто любить проводити вільний час в опалювальних приміщеннях. Це пояснюється тим, що у морозному повітрі рівень хвороботворних бактерій, мікробів і вірусів набагато нижчий, ніж при плюсовій температурі.

Та не лише у цьому користь морозу для здоров’я. Адже при фізичній активності на морозі в організмі людини активізуються захисні клітини, які борються з інфекціями, що загрожують нашому організму. При цьому збільшується і вироблення інтерферону, який підвищує імунітет.

Про красу і молодість мороз теж подбає. Часті прогулянки на морозному повітрі допоможуть підтримувати в тонусі тіло і шкіру. Недарма у медицині і косметології для омолодження активно використовується кріотерапія, що дослівно перекладається як «лікування морозом».

А ще мороз – ворог стресу. Тож не варто відмовлятися від зимових прогулянок і сидіти увесь день у приміщенні. Саме морозне повітря підсилює вироблення гормону щастя – серотоніну, який перешкоджає виникненню стресу.

Чим ще корисний мороз?

Крім усього перерахованого вище, мороз володіє ще низкою дивовижних властивостей:

• Мороз допомагає боротися з болем. При температурі нижче п’яти градусів зникає чутливість нервових закінчень, і сигнал болю у мозок не надходить. Іноді при головному болю досить прогулятися – і через півгодини ви будете почуватися краще.

• Мороз знімає розумове напруження. Якщо ви втомилися на роботі, а потрібно швидко привести себе у форму, то вийдіть на коротку прогулянку в парк. Мороз «освіжить» мозок.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *