Чим корисний денний сон?

чим корисний денний сон
Чим корисний денний сон?

Він покращить настрій і додасть енергії.

Для більшості людей денний сон корисний. Така практика досить поширена в інших країнах. У деяких закордонних компаніях та університетах навіть обладнані спеціальні кімнати для дрімання, де протягом дня кожен може відпочити. Проте науковці наголошують, що денний сон має позитивні ефекти на наш організм за декількох умов.

Сон удень допомагає відновити концентрацію уваги, продуктивність та здатність фокусуватися на роботі. Крім того, він працює як антидепресант, покращує настрій та в цілому може надати заряд енергії як після повноцінного нічного сну.

Утім, важливо, щоб такий відпочинок не був дуже тривалим – спати вдень треба не довше години. Найоптимальніша та корисна тривалість дрімання денного сну складає близько 20-30 хв. Крім того, застосовувати сон як відпочинок протягом дня краще у випадку, якщо вночі ви також спите повноцінно.

Якщо ж ви погано спите вночі, ваш організм компенсуватиме це тривалим денним сном. А це може бути шкідливим для здоров’я та негативно впливати на вашу продуктивність. Тобто, якщо довго спати вдень, ви ризикуєте прокинутися з почуттям важкості та інертності, що може мати протилежний ефект на працездатність. Крім того, тривале дрімання посеред дня може порушити внутрішній годинник організму, викликавши своєрідний «збій». Тоді може порушитися режим дня, що може стати причиною появи неконтрольованого відчуття голоду, порушення сну та нестачі енергії.

Також варто бути уважним до свого організму. Постійне відчуття втоми та сонливості може бути індикатором наявності проблем зі здоров’ям. Бажання подрімати може викликатися стресом, безсонням, апное (задишкою) уві сні. Деякі дослідження пов’язують постійну втому і сонливість вдень із ризиком появи діабету другого типу, серцево-судинних захворювань. У такому випадку краще проконсультуватись із лікарем та при потребі пройти відповідне обстеження.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *