Чим небезпечний звичайний герпес?

Чим небезпечний звичайний герпес
Чим небезпечний звичайний герпес?

У міжсезоння кількість людей із герпесом збільшується. Здавалося б, це захворювання не таке вже й рідкісне і загадкове, але середньостатистичний пацієнт нічого про нього не знає.

Багато людей вважають герпес не заразним, хоча він якраз передається повітряно-крапельним, контактним і статевим шляхами. Вважається, що герпес – це всього лише прояв застуди. Але це неправда, оскільки це самостійне захворювання, зумовлене вірусом простого герпесу, який активізується при переохолодженні, перевтомі, стресі та зниженні загального імунітету. Висип на губах означає, що перенесена респіраторна інфекція ослабила імунітет і вірус почав активно діяти. Видалити цей вірус з організму неможливо.

В активній фазі хвороби виділяється безліч вірусних частинок, і передача інфекції може відбутися у будь-який час через невидимі оку мікротравми шкіри та слизових оболонок.

У народі вважають, що кращий засіб – це припікання болячок. Насправді такий метод боротьби на вірус герпесу і його активність не впливає. Таким чином можна тільки обпекти вже пошкоджену ділянку шкіри.

Набагато ефективніше буде змастити висип антисептиком, який не містить спирту. Саме ж вірусне загострення лікується спеціальними противірусними препаратами, які перешкоджають розмноженню вірусу. При частих загостреннях варто використовувати ліки для стимулювання імунітету, а також загальнозміцнюючі засоби.

Висип герпесу виникає у місцях нервових закінчень і може виникнути у будь-якому органі. При цьому хвороба супроводжується сильним болем. При зниженні імунітету герпетичне запалення може розвинутися у слизовій оболонці рота, гортані, рогівці очей. Також уражаються внутрішні статеві органи, кишечник, печінка, нирки і легені. Але найстрашнішими вважаються ураження центральної нервової системи та головного мозку, при яких можливий летальний результат або шанс залишитися калікою до кінця своїх днів.

Однак не варто впадати у паніку. Хоч повністю позбутися цього вірусу зараз неможливо, сучасна медицина має засоби, які дозволяють знизити частоту рецидивів і зменшити їхню тривалість.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *