Чим обробляти полуницю від шкідників?

Полуниця

Щоб виростити хороший урожай смачних, великих і солодких ягід, за ними потрібно доглядати. До одного з етапів догляду відноситься обробка полуниці навесні від хвороб і шкідників. Що ж можна використовувати?

Найкраще використовувати натуральні, неотруйні препарати. Фахівці рекомендують віддавати перевагу тим речовинам, які не заподіють шкоди рослині, ґрунту й організму людини.

Серед найдієвіших і безпечних можна виділити йод.

Від грибкового ураження листя полуниці (плямистість, темні бурі плями), рятує обприскування водним розчином йоду з розрахунку 15 крапель на 10 літрів води. Обробку рекомендують проводити 2-3 рази до цвітіння.

Мідний купорос. В основному він застосовується для обробки ґрунту і її підживлення. Застосовувати мідний купорос слід дозовано – не більше 5 грам на одне відро води. Для обробки листя полуниці навесні досвідчені садівники рекомендують застосовувати не чистий мідний купорос, а в пропорції з вапном (1 : 1). Такий склад називають бордоською сумішшю. Вона надає більш м’який вплив. Потрібно розвести по 150 г мідного купоросу і вапна в одному відрі води. Для того щоб не випадав осад, потрібно в одній 5-літровій ємності розвести мідний купорос, а в іншій – вапно. Потім перелити вапняний розчин у 10 л відро і, постійно помішуючи палицею, влити туди невеликою цівкою розчин мідного купоросу.

Сечовина. Для обробки листя й обприскування застосовують сечовину. Така процедура підгодує полуницю і допоможе значно підвищити урожайність. Підживлення проводиться з моменту появи перших молодих листочків і є найбезпечнішою. Для її приготування необхідно 15 г сечовини додати в ємність із 5 л води і цим розчином обприскати листя. Можна приготувати й інший склад, розвівши у 10 л води 1 ст. л. рідкого коров’яку. Туди ж можна покласти сульфат амонію (1 ст. л.). На кожну рослину допускається застосування до одного літра розчину.

Марганцівка. Ранньою весною, через два-три тижні після сходження снігу, кожен кущик полуниці потрібно полити гарячим (близько 65 градусів) темно-вишневим розчином марганцівки. Це допоможе додатково убезпечити рослини і ґрунт від зараження хворобами і знищити шкідників. Гарячий розчин марганцівки допоможе боротися з таким шкідником, як слюнявка-пеніца. Для того щоб позбавити кущики полуниці від борошнистої роси, листя потрібно обприскати слабким розчином марганцівки.

Полуниця

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber