Чим підгодувати перці

перець

Перці добре відгукуються на добриво гноївкою чи пташиним послідом, розведеними водою (відповідно 1 : 5 і 1 : 10).

Після висадки у відкритий ґрунт перці (залежно від стану ґрунту) протягом сезону підгодовують три-п’ять разів з інтервалом у два тижні.

Першу підгодівлю проводять через два тижні після висадки, коли рослина остаточно вкорінюється, і починається робота коренів із пошуку поживних речовин.
Під час цвітіння і до початку плодоношення перець підгодовують настоєм кропиви (витрачають 1 л на кущ). Добре відгукуються перці на підгодівлю сумішшю, приготовленою із 10 л води, літра коров’яку або 0,5 л пташиного посліду і 1 скл. деревної золи.
Деякі овочівники застосовують тижневий настій, який готують із 10 л води, 1 л коров’яку, 500 г кропиви і 1 ст. л. золи.
Плодоносний перець корисно підгодовувати сумішшю 0,5 л курячого посліду, 2 ст. л. нітроамофоски і 10 л води.
Замість нього можна використовувати розчин, який готують із 1 л коров’яку, 1 скл. курячого посліду, 1 ст. л. сечовини і 10 л води.
Крім того, важливо пам’ятати, що у прохолодне літо перцям необхідно на 20 % більше калію. Вирішити проблему можна, застосовуючи для культури не тільки рідкі підгодівлі, а й деревну золу, якою посипають ґрунт грядок (витрачають 2 скл. на 1 м²).
Перці чутливі до нестачі мікроелементів, тому раз за сезон їх підгодовують комплексним мінеральним добривом із мікроелементами.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber