Чим підживити півонії

Чим підживити півонії

Із третього року розвитку, коли квіти починають цвісти, крім регулярного поливу та розпушування вони потребують додаткового підживлення.

Перше підживлення проводять відразу після танення снігу. У цей час півоніям потрібні азотно-калійні добрива: 10-15 г азоту і 10-20 г калію на кущ. Друге підживлення, яке припадає на період бутонізації, повинне складатися з азоту (10-15 г на кущ), фосфору (15-20 г) і калію (10-15 г). Третій раз півонії підживлюють через 1-2 тижні після цвітіння – під час закладання бруньок, при цьому добриво має містити фосфор (15-20 г) і калій (10-15 г).

При внесенні добрив стежте за їхньою нормою. Надмірна кількість, особливо азоту, сприяє лише розростанню листя, а утворення бутонів при цьому затримується.

Позакореневе підживлення насамперед є корисним для молодих півоній – раз на місяць, починаючи з травня. Дорослі рослини теж добре відгукуються на підживлення некореневим способом, особливо на початку вегетації. Листя півоній зризкують або зрошують із поливалки з дрібним ситечком розчином повного мінерального добрива. Для того щоб поживний розчин краще затримувався на поверхні листя, до нього додають трохи мила чи прального порошку (1 ст. л. на 10 л розчину). Проводити позакореневе підживлення краще ввечері чи у похмуру погоду.

Для першого некореневого підживлення використовують розчин сечовини (50 г на 10 л води). Для другого до розчину сечовини додають 1 таблетку мікродобрив на 10 л розчину. Втретє поливають тільки розчином мікродобрив (2 таблетки на 10 л води).

Підживлення навесні дуже важливе для швидкого розвитку кущів та підготовки до цвітіння, а завдяки хорошому догляду за півоніями після цвітіння майбутньої весни ви отримаєте кущ, що розкішно цвіте.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber