Чим укрити багаторічники

Чим укрити багаторічники
Чим укрити багаторічники

У багатьох городників немовби самі по собі ростуть багаторічні овочі: ревінь, топінамбур, хрін, щавель, цибуля-батун. На них майже не звертають уваги навіть при настанні холодів.

Справді, більшість із них не потребує укриття на зиму, але в безсніжні зими вони можуть вимерзнути. Тому в листопаді з появою мерзлої кірки на ґрунті рослини засипають торфом або перегноєм, а з настанням сильних морозів зверху насипають листя. Для підгортання можна використовувати і звичайну землю, але перегній більш легкий і пухкий, не злежується, має низьку теплопровідність. Правда, за зиму він сильно промерзає і навесні відтаює повільно. Тому навесні потрібно знімати його верхні шари поступово, у міру відтавання.

Листя для укривання беруть сухе, складають його під навісом, щоб воно не намокло, інакше почне пріти, а це розсадник грибів і цвілі.

Керамзитом замість перегною овочі можна вкривати і до настання заморозків. Органи рослин, що знаходяться в ґрунті, під керамзитом, охолоджуються поступово, встигаючи краще адаптуватися до холодів, а навесні для них менш небезпечні перепади температури повітря. Однак навесні, як тільки зійде сніг, таке подвійне укриття знімають у два прийоми.

Михайло Карпенко, агротехнік

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *