Чим утеплити погріб?

Чим утеплити погріб
Чим утеплити погріб?

Підкажіть, чим найкраще утеплити погріб. Сказали, що краще використати пінопласт. Чи так це?
Микола Месюкевич, м. Буринь, Сумська обл.

Якісна теплоізоляція підвищить рівень захисту підземного сховища від сирості, а якщо воно розташоване всередині будинку, то й у житло менше проникатиме холодне повітря. Утеплювач дасть змогу підтримувати стабільну температуру влітку та взимку. Однак перш ніж утеплювати погріб, зважте, чи справді це потрібно. Оптимальна температура для зберігання овочів та фруктів – 2-4 °С. Одним із найпростіших та найбільш бюджетних способів утеплення є обшивка пінопластом. Він не боїться вологи, не гниє, легкий, його добре різати. Плити просто монтувати. Їх можна клеїти на стіни спеціальним розчином або фіксувати дюбелями з широкими головками. Недоліки – «беззахисність» перед гризунами та займистість.

Утеплюють стіни, підлогу та стелю. Перед утепленням треба винести зі сховища продукцію та заробити всі щілини у стінах герметиком або монтажною піною. Нерівності також слід прибрати. Потім стіни вкривають вологоізоляційним матеріалом, наприклад, рідкою гумою. Утеплення починається з нижньої частини. Плити ставлять у стик. Щілини задувають монтажною піною.

Потім на плити клеять монтажну сітку, роблять цементну стяжку та оштукатурюють поверхню, обшивають дошками чи фарбують.

Для утеплення підвалу можна використовувати й мінвату. На стіни необхідно набити вертикальні напрямні, між якими укладають мінвату. І не забудьте про вентиляцію. Це може бути припливно-витяжна система.

Важливо утеплити підлогу. На вирівняну поверхню настеляють шар гідроізоляції (руберойд, бітум). Потім на підлозі паралельно встановлюють маяки, а між ними вкладають утеплювач – керамзит. Далі заливають бетонну стяжку з армуванням та вирівнюють. Залізобетонну підлогу можна утеплити шаром тирси завтовшки до 40 см. Зверху стелять руберойд, після чого роблять цементну стяжку. Можна покласти і дерев’яне підлогове покриття.

Для утеплення стелі теж використовують пінопласт.

Слід приділити увагу й дверям. У них не має бути щілин. Як утеплювач застосовують пінопласт або пінополістирол. Ідеальний варіант – тамбур із двома дверима.

Усі ці роботи нескладні, їх можна виконати самотужки.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *