Чим хворіють троянди?

хвороби троянд

Я обожнюю троянди. Усе літо я милуюся ними. Однак доводиться чимало з ними повозитися. Улітку королеву квітів вражають шкідники: попелиця, дротяники, капустянка.

Як же боротися з цією ненажерливою «армією»? Можна, звичайно, накупити отрутохімікатів і поливати рослини так, що розбіжаться всі шкідники. Але тоді і вам краще триматися подалі, якщо хочете зберегти здоров’я. Але можна обійтися і без «хімії». Для цього слід ретельно дотримуватися всіх прийомів агротехніки: прибирати з пристовбурних кіл троянд бур’яни, рихлити ґрунт, а також вчасно поливати і підгодовувати рослини. Також потрібно застосовувати настої рослин-інсектицидів: ромашки, календули, кульбаби, картопляне та помідорове бадилля. Ну а якщо у вас усього 2-3 троянди, то шкідників краще зібрати вручну.

Гірше, коли рослини хворіють. Якщо на листках троянд виступили характерні білі плями, значить, їх вразила борошниста роса. У цьому випадку застосовують обприскування марганцівкою, кальцинованою содою з милом (48-50 г соди і 40 г мила на 10 л води). Можна також застосувати настій часнику (15 г дрібно нарізаного часнику настояти у 1 л води протягом доби) або настій коров’яку (піввідра підсохлого коров’яку настоюють 3-4 дні у 10 л води, потім настій розбавляють у два рази, проціджують).

Розвиток іншої грибкової хвороби – іржі – попереджають такі агротехнічні заходи: прибирання і спалювання листя, обрізка уражених пагонів, проріджування кущів, внесення добрив, обприскування восени залізним купоросом або бордоською рідиною.

Усі обробки проводяться у суху безвітряну погоду, у вечірній час, з дотриманням запобіжних заходів.

Надія Костянтинівна

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.