Чим замінити дорогі та рідкісні продукти у кулінарних рецептах

 замінити продукти

Часто у рецепті нам трапляються продукти, яких або немає у найближчих магазинах, або просто немає можливості їх придбати. Але якщо дуже вже хочеться випробувати рецепт, його «рідкісні» компоненти можна спробувати замінити.

Розпушувач тіста. Використовується для випічки бездріжджового хліба, кексів та інших кондитерських виробів. Якщо, почавши готувати, ви виявили, що його якраз і немає у наявності, можна приготувати його самостійно: 5 г питної соди змішати з 3 г лимонної кислоти і 12 г борошна. Якщо немає можливості виміряти таку вагу, можна зробити ще простіше: 0,5 ч. л. соди і 0,5 ч. л. лимонної кислоти змішати з просіяним борошном і додати у тісто.

Дижонська гірчиця. Найпопулярніша гірчиця в Європі. Зроблена на основі традиційної гірчиці, однак замість оцту в її рецептурі використовуються біле вино, сік білого винограду і т. д. Усього існує більше 20 видів діжонської гірчиці. Замінити її можна гірчицею з присмаком хрону.

Зіра. У рецептах східної кухні дуже часто присутня зіра. Найчастіше її використовують для ароматизації м’ясних страв, хліба і булочок. Ці прянощі допоможуть надати особливий смак грибним і картопляним супам, стравам зі свинини і навіть хрустким маринованим огірочкам. Замість зіри можна купити звичайний кмин.

Куркума. Дарує стравам не тільки смак і аромат, але і колір. Додається в овочеві, м’ясні і рибні страви, випічку і маринади. Взаємозамінна з приправою карі для любителів гострих страв, або паприкою для тих, хто любить м’якший смак.

Шафран. Часто використовується у випічці кексів і пасок для додання красивого жовтого кольору. Яскраво вираженого аромату не має, тому його можна просто виключити з рецептури.

Бальзамічний оцет. Для виготовлення бальзама використовується виноградне сусло, яке уварюється до сиропу, розбавляється винним оцтом для кращого бродіння і витримується у дубових або ясеневих бочках. Бальзамічний оцет застосовують при приготуванні супів, салатів, маринадів, десертів. Замінити його можна винним оцтом, настояним на травах.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *