Чим зручніша лопата, тим легше прибирати сніг

Лопата в зимову пору
Чим зручніша лопата, тим легше прибирати сніг

Лопата в зимову пору стає незамінним помічником для людини. Після снігопаду без хорошого інструмента непросто дістатися до ганку будинку, заїхати в гараж або потрапити в сарай

Найлегше виготовити своїми руками дерев’яну лопату. Для цього знадобиться лист фанери, дошка 50×8 см, алюмінієві смужки, а також держак. З листа фанери завтовшки 6 мм випиляйте квадратну підставку ковша розміром 50×50 см. Ширину ковша обирайте в залежності від своїх фізичних даних. За допомогою широкої лопати можна віднести більшу кількість снігу, але сенсу в цьому немає, якщо ви не зможете підняти її.

З дошки випиляйте півмісяць завдовжки 50 см.

Ширина центральної частини має бути 8 см, а бічних – по 5 см. У центрі дошки просвердліть круглий отвір діаметром, що відповідає діаметру держака. Для кріплення рукоятки просвердліть отвір зі скосом 1 см. Відпиляйте^ держак потрібної довжини, відповідно до росту. Його можна виготовити самостійно з бруска 50×50 мм або відкріпити від непотрібного інструмента. У центрі совка намалюйте пряму лінію, по якій будете кріпити рукоятку. Встановіть відпиляний держак в отвір, вирівняйте по

лінії і прикрутіть на саморізи.

Ширину ковша вибирайте в залежності від своїх фізичних даних. На широкій лопаті можна віднести більшу кількість снігу, але сенсу, в цьому немає, якщо ви не зможете підняти її.

Скріпіть фанерний лист і задню стінку-півмісяць цвяхами. Виконайте металеве посилення совка – закріпіть алюмінієву смужку шириною 5-7 см уздовж нижнього краю. Для цього зігніть смугу навпіл, прикладіть до підставки і вдарте по ній молотком кілька разів. Виступаючі краї також загніть молотком. Забийте по довжині смуги три-чотири цвяхи. Другою смужкою зміцніть з’єднання фанерного листа із задньою стінкою, а третьою – з’єднання ковша і рукоятки. Обробіть лопату антигрибковим засобом і залиште на добу. Через день вона буде готова до використання.

Металева з дека або кришки. Вам знадобляться алюмінієва кришка діаметром 60 см або деко 60×40 см, металева стрічка товщиною 3 мм та дерев’яний держак.

Спочатку підготуйте алюмінієву підставку для ковша. Лобзиком або болгаркою відпиляйте межі кришки або дека таким чином, щоб вийшов квадрат розмірами 50×50 см або прямокутник 40×60 см. Зробіть посилення ковша. Візьміть металеву стрічку і виріжте три смужки, відповідно довжині ковша, а потім ще три, які дорівнюють ширині. У кожній смужці дрилем просвердліть отвори через кожні 4 см. Накладіть смуги на ківш у вигляді сітки і закріпіть. Прикладіть держак до ковша і зробіть замір довжини. Лобзиком відпиляйте зайву частину рукоятки. З металевої стрічки виріжте 2 смуги довжиною 8-10 см.”Молотком вбийте смуги в держак на відстані 7-10 см одна від одної, а боки, що виступають, закріпіть на ковші. Покрийте дерев’яну частину лаком, щоб збільшити термін служби інструмента.

Дерев’яна чи пластикова лопата — вибір за вами.

Пластикова зі старої каністри. Пластик має ряд переваг – цей матеріал довговічний, бо не іржавіє і не гниє, а вага пластикової лопати менша дерев’яної вдвічі. З підручних матеріалів для виготовлення можна використовувати пластикові бочки і каністри з товщиною стінок від 6 мм. Лобзиком виріжте з бочки підставку розміром 50×50 см. У центрі совка накресліть пряму лінію, по якій будете кріпити держак. Прикладіть держак до основи совка і закріпіть саморізом з потайною головкою. Поверх держака накладіть алюмінієві або сталеві смужки і закріпіть. Покрийте рукоятку лаком.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *