Чистимо матрац

Чистимо матрац

Чистити матрац у домашніх умовах час від часу треба пилососом, але повного очищення це не гарантує, особливо якщо на поверхні є плями. Жир можна спробувати вивести за допомогою нашатирного чи медичного спирту. При виявленні на матраці плісняви її необхідно просушити на сонці чи обробити поверхню спиртовим чи оцтовим розчином.

Плями крові бажано виводити до їх висихання. Свіжу кров слід витирати холодною водою. Можна натерти стару зубну щітку господарським милом та почистити брудну поверхню. Потім змити невеликою кількістю води, а вологу поверхню промокнути сухою ганчіркою. Підсохлі плями крові добре знімає перекис водню. Трохи перекису наносять на пляму, і поки пінитиметься, збирають піну губкою. Перекис застосовують і для виведення інших плям. Для обробки великих поверхонь перекис розводять водою (1 : 2). Для виведення плям крові також змішують крохмаль із водою до густої однорідної консистенції та наносять на пляму. Коли висохне, видаляють щіткою. Або можна приготувати пасту з солі, крохмалю та перекису водню (1 : 1 : 1) та нанести на певний час на пляму.

Плями від сечі важко відмиваються і залишають сильний запах. Щоб вивести з поверхні свіжу пляму, на неї наносять суміш лимонного соку з сіллю (1 : 1), натирають і залишають на 1-2 год. Можна розвести у склянці води 1 ч. л. лимонної кислоти та нанести на пляму. За 1,5-2 год. промокнути сухою ганчіркою. Дуже ефективний розчин оцту (1 : 3), який перебиває неприємний запах. Пляму можна притрусити содою і залишити на ніч, а вранці зібрати пилососом. Зарадить і мильний розчин.

Хоч би якими були забруднення, на матрац не можна лити воду чи прати. Всередині наповнювача може утворитися пліснява, і його доведеться викинути. Перш ніж випробувати зазначені способи, їх перевіряють на малопомітній ділянці тканини, аби пересвідчитись, чи вона не зіпсується. Для матраців можна скористатися засобом для чищення оббивки диванів. Не завадить придбати наматрацник, який можна прати. Час від часу матрац потрібно перевертати на другий бік.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.