Чохли для матраців і подушок

Чохли для матраців і подушок

Чохли для матраців і подушок бувають декоративні і класичні. При виборі декоративного чохла на перше місце виходить привабливість, а класичного – якість тканини.

Чохли на матраци й подушки мають не лише естетичне призначення, а й чимало практичних переваг. Вони захищають від забруднень, пилу, природних виділень шкіри (піт, жир). Завдяки чохлу виріб рідше треба чистити й прати. Чохли легко змінювати й простіше прати, ніж подушку чи матрац. Завдяки чохлам у подушках і матрацах рідше заводяться пилові кліщі й не розмножуються різні мікроорганізми.

Щоб правильно вибрати й купити чохол на подушку чи матрац, слід дотримуватися нескладних правил. Насамперед визначтеся, який чохол вам потрібний – декоративний чи класичний. У першому випадку акцент робиться на зовнішній вигляд (допускається синтетична тканина, декор у вигляді рюшів, оборок, стразів, яскравих принтів, вишивки тощо). У другому головне – це тканина (переважно натуральна).

Розмір чохла має відповідати розміру виробу. Великий наматрацник чи наподушник утворюватиме порожнечі, у яких може накопичуватися пил, а виріб буде переміщатися всередині чохла. Маленький чохол не зможе вмістити виріб або ж зробить його настільки щільним, що спати на ньому буде незручно. Також маленька накладка деформує матрац чи подушку, що позначиться й на якості сну, і на терміні служби виробу.

Чохли на подушки схожі на наволочки, проте вони багатошарові. Виготовляють їх в основному з мікрофібри та синтепону. Декоративний наподушник може бути проламінованим та з малюнком.

Наматрацники поділяються на три кардинально різні види.

Стьобаний із наповнювачем виготовляється з натуральних і штучних тканин (лицьова й тильна сторона) та наповнювачів. Для цього слугують фіброволокно, бавовняна вата, вовнопон (вовна + синтепон), вовна, поліестер. Такий наматрацник захистить матрац тільки від пилу й бруду, він легко пропускає вологу. Досить часто завдяки висоті (від 1 до 2 см) такі наматрацники вибирають як для захисту, так і для комфорту.

Стьобані наматрацники з так званим ефектом «зима-літо». Тканини Lenpur, Coolmax, Outlast, Tensel ідеально підходять для створення комфортного мікроклімату на поверхні матраца та дозволяють обійтися без набивання чохла шерстю або бавовняною ватою.

У мембранних наматрацниках лицьова сторона виготовляється з натуральних і зі штучних тканин, а тильна – це вологонепроникна мембрана з функцією «аква-стоп». Тип кріплення – контурна резинка, яка дозволяє надійно закріпити чохол і захистити боковини матраца. Мембранний наматрацник практичніший для захисту виробу.

«УЮТ» №43-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *