Чого не можна робити в критичні дні

Чого не можна робити в критичні дні

Менструація – це період, коли жінка повинна особливо ретельно дбати про себе. Є деякі речі, від яких на час менструації краще відмовитися.

  • Сауна, баня і басейн під час менструації під забороною: там можна з легкістю підхопити інфекцію. Шийка матки під час менструації відкрита, а кровотеча сприяє розмноженню бактерій, тому шкідливі мікроорганізми можуть легко проникнути всередину і спровокувати запальні процеси.
  • Бути сексу під час менструвції чи ні, кожна жінка вирішує для себе сама. Слід лише пам’ятати, що в цей час жіноче здоров’я особливо вразливе. Тому секс у період менструації – тільки захищений, тільки з перевіреним партнером і з дотриманням ретельної інтимної гігієни.
  • Препарати, що розріджують кров, можуть спровокувати зайву крововтрату і стати причиною загального ослаблення організму.
  • Чутливість до болю у жінок під час менструвції значно підвищується. Тому навіть незначні операції (наприклад, стоматологічні) переносяться набагато гірше. Чутливість до болю висока, згортання крові погана, ризик ускладнень високий.
  • Обмеження в їжі у ці дні можуть спровокувати болі внизу живота й утому. Переважати в раціоні повинні продукти з великим умістом клітковини, магнію і кальцію. Варто відмовитися тільки від гострого, солодкого і солоного.

Ірина Рог, лікар-гінеколог

 «Уют» №6-3.02.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *