Чого не потрібно робити для профілактики та лікування Covid-19
Тривожна ситуація з коронавірусом викликає у людей панічний страх і призводить до необдуманих дій. Щоб не погіршити стан здоров’я, розповімо, що не потрібно робити в разі, якщо захворіли на Covid-19.

- Не приймайте ліки для профілактики. Це стосується інтерферонів, біодобавок, муколітичних, противірусних препаратів. Наразі не існує жодного препарату з доведеною ефективністю для профілактики цього захворювання. Та й призначає її тільки сімейний лікар.
Кращою профілактикою, як і раніше, залишається дотримання соціальної дистанції та правил гігієни. - Вітаміни дуже важливі для нашого імунітету. Але безконтрольний їх прийом, особливо вітамінів D і С, може призвести до передозування і негативних наслідків.
- Не зациклюйтеся на тестах. І ПЛР-тест, і тест на антиген Covid-19 можуть показувати неправдивий результат при наявності захворювання. Це залежить від багатьох факторів: якості та часу проведення аналізу, похибки самого методу. Також можна отримати результат занадто пізно, через тиждень, коли час буде втрачено, а хвороба прогресуватиме.
- Не слід приймати антибіотики, що не діють на віруси, які спричиняє Covid-19. Їх прийом доцільний у разі, якщо лікарем на основі загального аналізу крові встановлено приєднання вторинної бактеріальної інфекції. Самолікування може спровокувати різке погіршення стану, а також спричинити діарею, оскільки антибіотики вбивають і корисні, і шкідливі бактерії. Корисні речовини з їжі не засвоюватимуться, постраждає імунітет, який так необхідний зараз організму.
- Не приймайте самостійно противірусні препарати. Ефективність противірусних препаратів проти Covid-19 поки не доведена.
- Не збивайте температуру до 38,5 °С, якщо її нормально переносите. Так виробляється інтерферон, який допомагає організму впоратися з вірусом.
- Не слід приймати самостійно також антикоагулянти, які розріджують кров. Такі препарати призначає лікар людям із серцево-судинними захворюваннями, тим, у кого підвищений ризик тромбозів. Обов’язково призначають їх при підвищенні показників згортаючої системи крові (Д-димер, феритин, прокальцитонін). Самолікування, без призначення і нагляду лікаря, може призвести до кровотечі носа, стравоходу, гемороїдальних вузлів.
- Приймати гормони без призначення і контролю лікаря при Covid-19 – теж погана ідея, адже вони знижують імунітет. Лікарі їх призначають у важких випадках при цитокіновому штормі – стані, коли імунна система активізується як проти вірусу, так і проти клітин власного організму.
«Погляд часу» №21-20.05.2021