Чому болять здорові зуби

Чому болять здорові зуби

Зубний біль не завжди пов’язаний з карієсом або запаленням нерва, – хворіти можуть навіть здорові зуби. Серед найбільш поширених причин такого болю зустрічаються застуда і серцеві захворювання.

Через застуду. Під час сильного нежитю запалення може охопити придаткові пазухи носа, і це може викликати біль у верхньому ряду зубів, оскільки подразнена і набрякла тканина верхньощелепної пазухи тисне на зубні нервові волокна. При цьому біль відчувається не в одному зубі, а по всій поверхні верхньої щелепи.

В літаку. Зубний біль, який з’являється у людини в літаку, щойно він набирає висоту, відома як аеродонталгія. Причиною такого болю є різкий перепад атмосферного тиску – під його впливом розширюються повітряні порожнини, наявні в роті під пломбами і мостами. Через таке розширення виникає тиск, який призводить до неприємних відчуттів в зубах, незважаючи на те, що вони можуть бути здоровими.

Через мігрені. Мігрень або пучковий головний біль виникає внаслідок змін у кровоносних судинах голови. Через особливість будови лицьового трійчастого нерва під час нападів мігрені сильний пульсуючий біль з верхньої частини голови здатен іррадіювати в зуби.

Через серцеві недуги. Коли зубний біль пов’язаний з дискомфортом у грудях, слід бути дуже обережним. Такі захворювання, як стенокардія або інфаркт, зазвичай носять локальний характер, але при цьому також виникають больові відчуття , які можуть поширюватися і віддавати, наприклад, в руку або нижню щелепу. Якщо здорові зуби болять у зв’язку з проблемами серця, то такий біль зазвичай посилюється при фізичному навантаженні, а також може супроводжуватися задишкою і підвищеною пітливістю.

 «УЮТ» №7-13.02.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *