Чому діти бояться темряви і як перемогти цей страх

Чому діти бояться темряви
Чому діти бояться темряви і як перемогти цей страх

Одним із найпоширеніших дитячих страхів є страх темряви. Психологи дали кілька порад, як допомогти дитині перебороти цей страх.

Залишайте у кімнаті горіти невеликий світильник. У жодному разі не залишайте дитину засинати у темній кімнаті без її згоди. Можна дати малюку маленький ліхтарик, щоб було не так страшно.

Обговорюйте з дитиною її страх. Вона має знати, що ви серйозно ставитеся до її переживань. Дайте зрозуміти, що відчувати страх – нормально. Поясніть, що вона перебуває у власній кімнаті, у власному будинку, а, значить, у цих стінах усе її оберігає та захищає.

Попросіть дитину розповісти, чого саме вона боїться у темряві. Нехай малюк намалює цього монстра чи виліпить із пластиліну. Потім пофантазуйте разом, що може допомогти перемогти це чудовисько. Нехай дитина намалює чи виліпить одного чи кількох героїв, які перемагають чудовисько і рятують дитину від її страху.

Допомагають також сімейні посиденьки у напівтемряві.

Загалом діти переростають страх темряви. Але якщо цей страх не зникає, є сенс розібратися, що відбувається у вашій родині. Можливо, у такому страху проявляються дитячі ревнощі до молодшого братика чи сестрички. Або тато занадто авторитарно ставиться до дитини, а відкритий протест проти сну у темряві є єдиним способом змусити тата послабити тиск.

Любов, тепло і турбота – це те, що завжди має оточувати дітей. Мудрі менші брати на особистому прикладі доводять цю тезу. Зворушливі приклади того, що батьківська любов не має меж, розмірів і видової приналежності.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *