Чому дітям після двох років підгузки не рекомендовані

Батькам дітей після двох років краще почати поступово відмовлятися від використання підгузків, оскільки це загрожує досить серйозними захворюваннями органів сечостатевої системи дитини. Про це розповіла лікар-нефролог Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит» Ярина Німець-Цьолко.

Чому дітям після двох років підгузки не рекомендовані

«Підгузки – це, безумовно, чудовий винахід, який значно полегшує життя батьків у цьому динамічному світі», – зазначає медик. Але в той же час, за її словами, постійне і тривале використання підгузків може бути причиною мікробно-запальних захворювань органів сечостатевої системи.

Як пояснює лікар-нефролог, уміст підгузка – це живильне середовище для різноманітних бактерій. У поєднанні зі зниженням імунітету на фоні вірусних інфекцій або хронічних захворювань, імунна система дитини не може адекватно контролювати ріст бактерій. І як наслідок – гостре запалення нирок або сечового міхура.

Лікар рекомендує зменшувати використання підгузок після року життя дитини. Наприклад, під час денного сну можна використовувати одноразові пелюшки. У той час, коли дитина перебуває вдома, не користуватися підгузком, а періодично садити дитину на горщик.

При будь-яких розладах сечовипускання чи болях при сечовипусканні потрібно здати загальний аналіз сечі й звернутися до дитячого нефролога, рекомендує лікар.

«Уют» №14-6.04.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *